| anonim_4396 a întrebat:

la Universitatea de medicina, primeste la buget cu nota de bacalaureat mica?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dai examen de admitere, se face media cu notele de la bac daca e cazul la respectiva universitate si apoi vezi tu daca intri la buget sau nu

| Vlasceanu_Danut_1997 a răspuns:

Ai sanse mari sa nu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai toate șansele să nu prinzi la fără taxă!
Pa, pa.

| ionandreea97 a răspuns:

Poti sa ai la bac media 6. Conteaza sa iei la admitere suficient cat sa intri. Ierarhizarea se face intai dupa nota de la admitere, apoi daca sunt doi cu aceeasi nota, care a luat mai mult la partea de biologie, si abia apoi daca sunt 2 cu acelasi punctaj atat per total at si la proba de pio se tine cont de media la bac.