| DaniAdrian a întrebat:

Lucrez in domeniul MAPN si am o nelamurire cum ar fi, care sunt conditiile sau etapele pe care trebuie sa le parcurg pentru a putea intra in SRI. Este vorba despre un simplu transfer sau cum decurg lucrurile? Mentionez ca fac parte din corpul soldatilor gradati profesionisti. Va multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred ca ei au SGP la SRI. Deci va trebui sa dai examen la ei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, simplu transfer. La fel de simplu cum soferul de pe salvare se poate transfera sa devina neurochirurg. Tot pe la spital lucreaza amindoi doar, nu? big grin

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

N-ai aproape nici macar o singura sansa; inceaca o etapa intermediara la D.I.P.I.R.

| Kyttynna a răspuns:

Intra pe site-ul sri si vezi daca fac concursuri pentru ocuparea postului care te intereseaza sau incearca mai cu tupeu si anume sa obtii o audienta la cineva cu functie mare de la ei si abordeaza direct subiectul. Multa bafta!