| The4Ever a întrebat:

M-am gandit sa o las mai moale cu materiile care nu-mi vor folosi in viata si care nu-mi plac si sa ma axez mai mult pe materiile si pasiunile care ma atrag cel mai mult(informatica,engleza, matematica si japoneza).
Pentru asta as vrea sa va aud si parerile voastre. O sa invat si la celelalte materii, dar le acord 3h pe zi, deoarece am constatat ca nu prea pot face fata la atatea.
La romana o sa invat doar cand e chestie de Bac, in rest o sa invat pentru un 7.
Sunt la liceu pe profil mate-info.

Ce ziceti, e bine ce fac?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

E foarte bine. Ai un plan structurat care să te-ajute pe viitorul ales. Nu e nicio problemă cu asta.

| mdany a răspuns:

Bine e sa inveti din fiecare cate putin din timp ca sa nu intampini greutati la bac. Dar daca acestea iti plac noi nu suntem in masura sa criticam.Fiecare face ceea ce ii place mai mult. Fiecare materie are locul ei in liceu, dar depinde si ce facultate vrei sa urmezi ..ca mai apoi sa te poti axa pe materiile respective.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

E bine sa te axezi pe ceva, asa vei excela

| diaadb a răspuns:

E foarte bine, unele materii chiar nu te ajuta mai ales ca in viitor vrei sa urmezi o profesie care n-are nicio legatura cu materia respectiva. Axeaza-te pe ce ai tu nevoie, si pe ce iti place si vrei sa urmezi.:*