| Anon62 a întrebat:

Ma gandeam sa ma duc in Iasi dupa ce termin liceul, informatica, programare. Acum ce voiam sa intreb; Este mai bine la Gh. Asachi sau la Al.I.Cuza? La ce ma refer sunt posibilitati de angajare dupa absolvire, facilitati, dificultate la intrare si la cursuri, etc...

Răspuns Câştigător
| Măcrin a răspuns:

Al. I. Cuza din Iasi e cea mai buna.
dar trebuie sa ai si cap mare ca sa termini. acum tu alegi. daca nu o sa te descurci acolo, o sa-ti para rau.

1 răspuns:
| adevar a răspuns:

Colegii mai de liceu care erau mai destepti si mai toci au dat la Cuza. Aiai mai chiulnagii si mai practici, la Asachi. Aica care au terminat la Cuza n-au rezolvat nici o branza. Aiai de la Asachi, lucrau din anul 2-3 si acum au cariere aranjate.