| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

Ma pasioneaza foarte mult masinile si ma gandesc la ce voi deveni eu in viitor. Vreau sa stiu ca ce ma pot angaja la o fabrica de masini. Care sunt salariile? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MarvelStars28 a răspuns:

Te poti angaja la o fabrica de masini ca inginer, munctior, cel care supravegheaza banda de productie si e atent sa nu se produca greseli, cel care coase tapiseria pe scaune sau monteaza logo-urile, si alte lucruri care pot fi rezolvate doar manual, unde e nevoie de resurse umane neaparat pentru ca robotii nu pot, poti lucra in departamentul de design, dar asta doar daca ai mult talent si dupa ce lucrezi cativa ani ca munctior si demonstrezi ca ai potential. Daca ai lucra in Germania, spre exemplu, la fabrica BMW din Munchen, ca inginer, vei castiga intre 55 si 120 mii euro pe an, adica intre 5 si 10 mii eur pe luna, dar ca sa lucrezi acolo trebuie sa ai multi ani in spate ca inginer la fabricute mai mici, trebuie sa pleci de jos. Facultate - inginerie mecanica si mecatronica din Politehnica, sau automatica si calculatoare. Prima mai bine. Bafta!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa te angajezi ca ce? Ca într-o fabrica de mașini lucrează femei de serviciu, ingineri mecanici, ingineri în IT, elentronisti, directori, finanțiști, muncitori calificați, tehnicieni, maiștri samd

| Gaby212 a răspuns:

Ar trebui sa faci facultatea de inginerie auto...
Dar daca iti plac asa de mult masinile, de ce nu te faci pilot de curse? Mi se pare mult mai tare decat sa stai sub o capota cu zilele si sa iesi de acolo plin de ulei.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Salariile sunt destul de bune iar meseria începând de la mecanic este foarte frumoasă.

| Adrian_Costin_1999 explică:

Si ce facultate trebuie sa urmez?