| cristicristiann a întrebat:

mai am ceva timp si intru in clasa a-8a si ma pasioneaza mecanica dar din pacate nu pot fi mecanic din cauza unor probleme de sanatate.Imi puteti spune si mie ce e in comun cu masinile ce pot sa devin in viata dar sa fie usor la facultate liceu ca drept sa va spun nu prea imi place sa invat foarte mult.Deci spuneti-mi meserii conform cu descrierea de mai sus.Multumesc.

1 răspuns:
| 70gabriela70 a răspuns:

Poti intra la ce liceu si profil doresti, iei bacul, poti intra la Universitatea Transilvania din Brasov, facultatea de inginerie tehnologica si management industrial, specializarea Tehnologia constructiilor de masini (Iti recomand pentru ca eu asta studiez in prezent si nu e foarte grea facultatea asta), dupa care poti deveni inginer de masini sau te poti angaja ca inginer in calitate, sau multe multe alte domenii.