| Mirceadumb a întrebat:

mai am un an si termin liceul. voi fi nevoit sa aleg un alt drum in continuare. ceea ce mi-as dori e sa urmez armata, dar sa nu fie un post monoton. vreau sa fac misiuni, sa ma specializez pe un anumit domeniu, cum sunt lunetistii sau alte ramuri. mi-ar placea sa ajung intr-un fel in trupele "comando". ce ar trebui sa urmez mai departe? ce parere aveti despre astea? nu este un vis prostesc, chiar mi-ar placea sa ajut oameni in felul acesta.

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Joaca counter strike si du-te la o facultate de informatica.

Lasa faza cu trupele comando, american sniper movie si lunetisti. Sa apesi pe un tragaci iti ia cateva secunde. Sa traiesti cu persoanele pe care le vei ucide, in suflet, iti ia toata viata si somnul iti va veni dupa ce bagi un pumn de pastile forte in tine.

Vrei sa ajuti oamenii clar? Fa-te medic sau brancadier sau asistent medical. Sau eventual psiholog.

Stiu, nu e raspunsul pe care il astepti, si nici macar intr-o forma in care sa iti mangaie orgoliul.

Sper sa ma insel, dar cred ca este cel mai coerent raspuns pe care il vei primi...