| Patrick20061997 a întrebat:

mai sunt facultăți unde nu îți cere diploma de BAC? Și cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sunt unele mai disperate unde te accepta in primul an cu conditia sa-ti iei bacul ulterior. Dar sincer, avand in veder ca sunt facultati gramada unde intri cu bac si tot sunt abia recunoscute, iti dai seama ca pe astea le faci sa zici ca ai facultate.
Deci daca si vrei sa faci una care conteaza, nu, fara bac nu poti.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-au fost niciodata si nu sunt nici acum. La toate facultatile poti sustine admitere doar daca ai diploma de bacalaureat. Dor la scolile postliceale se accepta fara diploma de bacalaureat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu au fost niciodata
si nici nu vor fi

| sweetys a răspuns:

La facultate ti se cere diploma de bac. Daca vrei incearca la o postliceala acolo nu este necesar sa ai diploma.

| missfatadelatara a răspuns:

Facultate = +BAC

Postliceala = -BAC.

| Marlene123 a răspuns:

La Postliceala FEG. In rest la toate se cer, dar poti lua bacul in timpul facultatii in 4-5 ani. Te poti inscrie la o facultate dar trebuie sa iei bacul in timpul asta obligatoriu.