| SingleForOne a întrebat:

Meseria de croitor se aseamana cu meseria de cizmar? Se invata diferit de la inceput?

Răspuns Câştigător
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Se asemăna doar că amândoi ( croitorul și cizmarul ) lucrează cu îmbrăcămintea și le repară/construiesc dar se și diferențiază, la croitor e mai ușor pe când cizmarul trebuie să pună talpa să aibă grijă să nu creeze vreun disconfort persoanei care o să dorească să procure acea pereche de papuci.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Se aseamana si se deosebesc la fel de mult cum hainele se aseamana si se deosebesc de incaltari.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca seamana mai mult prin faptul ca amandoua incep sa dispara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un fel se aseamana, pentru ca ambele meserii sunt la acelasi nivel.

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Nu se prea aseamnănă. În meseria de cizmar, trebuie să înveţi unele chestii pe care în meseria de croitor nu trebuie, şi invers.
Ca ciymar, trebuie să lucrezi cu alte materiale.