| enemircea39 a întrebat:

O întrebare mai ciudata... Am 13 ani dar ma gândesc de pe acum la viitorul meu. Sunt la un Colegiu de Arte din Suceava. Cine poate sa îmi spună și mie va rog ce sa aleg: Pian de performanta sau o afacere cu care sa devin bilionar? Dacă afacere, spuneți-mi din ce afaceri pot câștiga mult? Gen sa ajung sa am milioane de euro peste 1-2 ani.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

laughing deja te gândeşti la bani? în primul rând poţi avea o avere, când o să mori nu o să iei nici măcar hainele de pe tine, în al doilea rând trebuie să te gândeşti ca în viitor să faci o meserie din ceea ce îţi place, să te duci fericită la muncă, asta trebuie să realizezi tu, nu să te duci la muncă ca şi cum te'ai duce în închisoare (cum sunt majoritatea la noi), poţi avea milioane dintr'o meserie care îti pune în pericol viaţa sau pur şi simplu nu îţi place.
Gândeşte'te ce vrei să faci, ce ţi'ar plăcea să faci şi alege ceva din astea, nu te mai gândi la sume de bani, vin şi ei la timpul lor, un vânzător din magazin la noi poate să ia maxim 1200 de lei dacă are noroc şi e magazin mare, în strâinătate un vânzător Apple ia vreo 2000+ de euro, deci eu zic să te bazezi pe ceea ce îţi place şi nu visa la milioane, când mori trebuie să vezi ceea ce ai realizat, banii nu vin cu tine.

2 răspunsuri:
| Bogdanbruno a răspuns:

Inca visezi copile...ai 13 ani..stai sa intri la liceu, sa iti iei BAC-ul..etc.Bafta in ceea ce vrei sa faci oricum!

| Pink_Mymy_1986 a răspuns:

Stii poti sa te faci si arhitect dar s design