| alexionut45 a întrebat:

pentru ce imi trebuie gramatica daca dau la politie?

12 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Ca sa stii sa scrii o amenda corect laughing

| AndyLavy a răspuns:

Si ne mai intrebam de ce sunt politisti prosti...

| AndyLavy a răspuns:

Polistitii*
Indiferent de ce meserie ai avea, in viata trebuie sa stii sa vbesti cum trebuie.

| mister1234 a răspuns:

Pai daca stii alfabetul si ai 4 clase e perfect

| alexmarton a răspuns:

Sa nu te faca nimeni politati prosti. scuze am glumit.
Pentru ca la declaratii trebuie sa stii sa scrii, citet si intelegator, adica sa le spui la altii cum sa faca, pentru ca mai citeste cineva dosarul ala, si nu vrea sa rada cu curul de tine.
Bafta!
P.S. Am fost colegi de liceu la politie, asa mi-au raspuns is ei big grin

| Rony23 a răspuns:

Mai bine te faci doctor, acolo nu ai nevoie de gramatica big grin

| UNomBATRAN a răspuns:

Nu, sigur ca nu! trebuie doar sa stii sa te semnezi!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Iti trebuie,si chiar foarte mult.
Trebuie sa stii sa porti o discutie,sa scrii o amenda, sa faci un dosar penal, etc.
Trebuie sa fii superio infractorului.
Dar oricum, am intalnit si politisti care nu stiu sa scrie.
Si pentru admitere vei da probe la romana(gramatica) engleza(verbe neregulate si timpurile verbale). Plus probele la educatie fizica(alergarea de rzistenta si viteza) Asta doar daca vrei sa mergi la Vasile Lascar Campina(de aici vei iesi agent, iar salariu va fi de 15 mil la sat si 17 la oras)
Daca iti doresti sa mergi la Academia de politie. Se intra mai greu. Admiterea se da la romana, engleza, istorie si educatie fizica. Iar de aici, vei iesi direct ofiter.
SuccesQ

| GGUESS a răspuns:

Ca sa stii sa vorbesti frumos cu oamenii opriti pe strada laughing

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să știi să vorbești și să scrii corect gramatical!
Pa, pa.

| Rockerul2012 a răspuns:

Faina intrebare. O provocare! Da' iti trebuie gramatica daca dai la medicina, informatica, drept, marketing, inginerie, robotica... si lista poate continua la nesfarsit. E buna numa' pentru "la" BAC!

| DigiMind a răspuns:

laughing Ai dreptate laughing