| Mirceadumb a întrebat:

Salut TPU,
peste 1 an voi aveam examenul de BAC si trebuie sa ma hotarasc incotro sa o iau. mie imi place sa salvez oameni (nu ca si doctorii) si ma gandeam sa merg in armata. Problema este ca nu stiu ce domeniu sa aleg: marian/terestru/aviatie. Ce sfaturi imi puteti da refeoritor la fiecare...cu ce se mananca/salariu.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Exista un razboi in care toti traim -cel dintre bine si rau, dintre Hristos si Satana. Acesta este adevaratul razboi. Domnul Hristos ne invita pe toti sa intram sub comanda Lui. Tu vei accepta? Chiar daca ne vom pierde viata in acesta razboi pentru El, o vom castiga: "Cine isi va pierde viata pentru Mine o va castiga. (Matei.10:39)
Citeste de aici http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html cartea "Adevarul despre ingeri".

| anonimg a răspuns:

Iar in ce priveste viata aceasta, arhitectura o gasesc interesanta.