| Nastase_Eduard_ a întrebat:

Salut TPU!
Poate sa îmi spuna si mie cineva cat de greu este examenul de admitere la Ase Cibernetica?
La examen este matematica m1 sau m2?
Si am șanse sa intru daca acum sunt la liceu pe profil economic?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Asta depinde de nivelul tău de pregătire. Dacă ești bine pregătit, examenul este accesibil și ai șanse mari. Dacă ești slab pregătit, este greu și ai șanse mici.

Este ca și cum ai întreba "Cât de greu este să înoți 300m?". Dacă ești David Popovici, este extrem de ușor. Dacă nu știi să înoți, este imposibil.