| Username55 a întrebat:

Pot face fata la Inginerie Economica ( Inginerie Electrica, UPB ) chiar daca nu am prea facut fizica in liceu?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu trebuie sa fi făcut înainte, ci trebuie sa fii capabil sa înțelegi problemele alea. Pentru ca vei primi la examene numai probleme de mate și fizica, pe alocuri economie. Pentru ca asta înseamnă inginerie, sa înțelegi niște principii. Dacă ești foarte atent, mergi la cursuri și te duce capul sa înțelegi mate și fizica vei face fata.
Nu trebuie sa te simți complexat ca nu ai făcut in liceu, o sa va întrebe ce cunoștințe aveți, dar la facultate totul se reia și sunt chestii mult mai avansate.