| Cocean30 a întrebat:

pot intra la facultate pe informatica economică dacă dau bacul la romana? Dau funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice facultate poti intra de la orice profil de liceu. Ideea e cum faci fata mai departe.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La romana se sustine examen de bacalaureat la toate profilele. De altfel poti candida la orice facultate, indiferent de profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| SiA31 a răspuns:

Bineînțeles. Dacă se face admiterea pe dosare, îi interesează doar să ai bacul luat. Fiecare facultate are modul ei de a calcula media întreagă pe baza căruia se face admiterea happy

| Cocean30 explică:

Ca sa fiu mai exact sunt pe filologie.Ma refeream ca eu dau bac și la istorie etc.Problema era ca nu știu dacă pot între la o facultate pe acest profil.Este specificat ca trebuie sa ai diploma de bac și vreau sa fiu sigur dacă trebuie neaparat la mate bacul ca sa nu ma reprofilez