| Constantin_Comănescu_Tudor_1994 a întrebat:

pot sa intru la facultate de medicina daca am media la bac 6.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Media de la bacaluareat nu conteaza in admitere la facultatea de medicina. Conteaza doar nota luata la examenul de admitere care trebuie sa fie insa semnificativ mai mare de 6

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da, poti sa intri pe usa, mai departe tine de examene! Oare nu trebuia sa stii asta la varsta ta?

| Anonimuserr a răspuns:

Dacă nu mă înșel minim 7 trebuie să ai în examenul de admitere de la UMF Carol Davila. Media la bac nu contează.
Nu este admitere pe bază de dosare la UMF Carol Davila.

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Sunt foarte surprins ca ai luat totusi media 6 la cum ai scris intru.