| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa te angajezi ca programator la o companie mare din strainatate si sa lucrezi de acasa, in Romania?

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Posibil la Netflix, Amazon

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca poti...
google lasa toti angajatii sa lucreze de acasa... de ce nu ar fi acasa si in Romania?

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti!
Eu platesc cativa programatori romani, foarte-foarte buni, care sunt freelanceri pe upwork.com

| Ineys a răspuns:

100% de acasa nu. De aia exista birouri, exista reguli cum ca trebuie sa stai si la birou si etc. Nu cred ca o sa-ti scrie in contract "Angajat care lucreaza de acasa". Probabil poti lucra 1-2 zile de acasa pe saptamana etc, depinde de companie si de regulile lor. De exemplu acum la mine se lucreaza de acasa ( fiind virusul asta ) dar suntem obligati sa mergem la birou cativa, prin rotatie.
Ai sedinte, meeting-uri, etc. N-o sa se stranga 10 persoane intr-o camera + un laptop sa te sune pe tine ca stai acasa. Depinde foarte mult de ce atributii ai si ce taskuri ai.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te angajează, poți.