| Marian2314 a întrebat:

Salut tpu.Recent mi-am facut dosarul sa ma angajez ca soldat.Am de dat un test fizic si psihologic.Sincer sa fiu eu sunt un baiat mai închis si am emoții in legătură cu asta, ma stresez foarte mult.Imi doresc din suflet sa intru, dar ma gândesc ca poate nu am sanse.Am doar 10 clase si întru cu 0 puncte...cei care au liceu fara bac întra cu 4 puncte si din astea mi-e frica putin ca poate nu voi reusi...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vei reusi pentru ca nu se baga multi in meserie si cauta oameni dornici

| Marian2314 explică (pentru mgtow):

Sper sa fie asa mgtow.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să reușești la testul psihologic, trebuie să fii foarte hotărât și sigur pe tine. Țara noastră are nevoie de oameni ca tine doritori să o apere așa că vei reuși.

| Marian2314 explică (pentru sadrian46):

Sper sa reusesc de 2 ani tot asteptam sa ma inscriu.Am fost in Portugalia sa lucrez deci am avut o viata frumoasa, dar nu este ceea ce imi doresc. Vreau in armata am o dorinta, ambitie o chemare! Voi da tot ce pot din mine si sper sa ma ajute Dumnezeu