| anonim_4396 a întrebat:

Sa fii politist in SUA ce acte sau ce diplome iti trebuie(...) sau pot sa dau probele aici si dupa aia ma angajez direct acolo?

Răspuns Câştigător
| DeepInDarkness a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai cetatenie americana, iar apoi sa urmezi academia de politie sau cum au ei acolo. Nu ai nicio sansa sa termini aici si sa te angajezi acolo daca nu esti cetatean! Iar sa iti iei cetatenia dureaza ceva vreme. Informeaza-te de pe net si afli mai multe detalii.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa fii cetatean al SUA.

| DeKoniec a răspuns:

Trebuie sa ai cetatenie Americana. dar merge si daca esti jumate Roman si jumate American happy