| Alin_Alin_1995_5xcV a întrebat:

Salut TPU, se castiga bine in meseria de translator? ce limba straina ar trebui sa aleg? multumesc

Răspuns Câştigător
| Biggiesan a răspuns:

Învață neerlandeză, finlandeză, arabă, japoneză, slovacă!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cunbosc pe cineva care castiga in jur de 2000 de euro pe luna din traduceri de documentatie tehnica din germana in romana, lucrand cam 9-10 ore pe zi.

| RAY a răspuns:

English,detusche, spanish

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se castiga destul de bine. Poti sa alegi engleza, franceza, germana, spaniola, italiana, rusa etc.

| DoriKat a răspuns:

Se castiga foarte bine din meseria de translator. limbi: engleza, franceza, germana, italiana, si chineza, mai nou.happy

| marianvranceanul1 a răspuns:

Poti sa inveti si somaleza.