| alintudorache1995 a întrebat:

Spuneti-mi va rog, ce ati face in situatia mea... Lucrez la o firma de pompieri privata si am un salariu de 900 lei fara bonuri. In perioada angajarii locuiam la o matusa unde plateam doar 200 lei lunar, acum fac naveta Bucuresti -Pitesti deoarece nu mai pot locui la matusa mea. Obiectivul de lucru il am in Oracle Pipera. Platesc transportul din Pitesti pana in Bucuresti 16 lei+ cartela metrou 5 lei. Asta doar dus, cu intors ma costa in jur de 50 de lei. Lucrez 24/48 fara drept de odihna. Zilele trecute am gasit sa ma angajez la o firma de securitate pe niste cladiri de birouri in apropierea autogarii militari, cu salariu de 10 mil, 2 ture de zi, 2 ture de noapte si 4 zile libere. Voi ce ati face? Ati ramane la fireman sau ati trece la panda? Cineva spunea "impusca iepurele mai mare"

3 răspunsuri:
| Made_Self_1995 a răspuns:

M-as duce in paza daca este in orasul unde locuiesc, sincer nu se merita sa stai pe acel salariu de Pompier.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logica zice sa te pleci, salariu mai mare, transport mai ieftin, program mai avantajos aparent

| neutrino a răspuns:

In conditiile spuse de tine, salariul nu-ti ajunge nici pentru transport si pachetul zilnic cu mancare. Cauta-ti un loc de paza la tine in oras.