| Alessio223 a întrebat:

Salut TPU, știe cineva ce liceu sa facultate trebuie sa fac sa devin mecanic naval si cu ce medie se intra?

Răspuns Câştigător
| Edmonds2342 a răspuns:

Liceul nu conteaza foarte mult, atat timp cat inveti. Daca iti place teoria, iti recomand specializari precum SN sau MI. Daca iti place mai mult practica, liceu tehnologic, industrial, sau ce se gaseste la tine in oras, cu specializari precum Mecanica. Cat despre facultate, sunt cele de profil precum Facultatea de Arhitectura Navala din cadrul UGAL.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Liceul de Marina, sectia mecanica sau electro-mecanica.

Braila, Galati, Constanta, Orsova, Giurgiu - au aceste licee de marina.

| sierra1 a răspuns:

Despre liceu, ce să zicem, nu contează!

| johnnny123 a răspuns:

Păi nu ziceai că ești inginer "petrolier" și că-ți cauți un job?
Acum întrebi la ce liceu trebuie să dai ca să devii mecanic naval?

| Alessio223 explică (pentru johnnny123):

Voiam să știu că fratemiu vrea sa fie mecanic naval

| johnnny123 a răspuns (pentru Alessio223):

Ha ha, ok, domnu' inginer!

| Alessio223 explică (pentru johnnny123):

Da,dar tot nu am aflat unde să mă duc să mă angajez ca inginer petrolier

| Salut2020 a răspuns:

Cel mai probabil liceele tehnologice dar nu ma indoiesc nici de cele de marina, despre medie nu stiu, depinde de oras/judet si liceu.