| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Salut, TpU, stiti anumite slujbe ce accepta apt conditionat?

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce inseamna apt conditionat la ce te referi?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt multe, depinde de job si de problema medicala.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu poate sa iti dea apt si atat? Depresia si anxietatea sunt afectiuni pe care le poti ascunde macar 8 ore cat stai la job. Poate chiar o sa-ti prinda bine ca o sa ai o rutina si vei fi distrasa de la probleme. Vorbeste cu ea sa-ti dea apt

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Furnicuta000):

Am incercat, dar nu am reusit, ele doua combinate imi dau impresia de tulburari psihotice. Am ajuns la psihiatrie de 3 ori, si fiindca aveam probleme cu amandoua in acelasi timp ii dadea impresia psihiatrei de garda ca am tulburari psihotice. Iar cu un astfel de diagnostic nu pot primi decat apt conditionat, mi se mareste usor cortizolul si nu pot face fata 8 ore la munca. In sensul ca lucrez 8 ore pe saptamana si in a 5 a zi de munca aproape ajunsesem la surmenaj. Am lesinat si pe urma am vomitat.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Nici referat pentru pensie de invaliditate nu poate sa-ti dea? Adica daca vei primi gradul 3 vei avea drept de munca 4h pe zi si poti avea un job part timp in timp ce iei si pensie

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Furnicuta000):

Nu se da pensie pentru cei ca mine.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică:

Sufar de anxietate si depresie. Doctorita psihiatra mi-a dat apt conditionat.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică:

Bine, deci imi puteti spune in ce locuri te accepta apt conditionat?

| alondrakiss a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Iei tratament psihiatric? Ce anume iei?

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru alondrakiss):

Rispolept, anxiar, coaxil

| alondrakiss a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Le iei pe toate o dată?

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru alondrakiss):

In fiecare zi le iau. Rispeptul 2 ml pe zi, o pastila de anxiar, 2 de coaxil la intervale de cateva ore. Acum, imi poti spune in ce loc de munca te accepta asa, apt conditionat?

| alondrakiss a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Eu chiar nu știu, unde să-ti spun... Trebuie să cauți să vezi unde te accepta sa lucrezi apt condiționat.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru alondrakiss):

Asta inseamna ca va trebui sa caut la fiecare slujba in parte.

| alondrakiss a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Poți spune că vrei sa lucrezi 4 ore pe zi! Ești la liceu?