| gigelitos a întrebat:

Salut TPU, stiti un loc de munca pentru minori de 12-13 ani pe perioada verii?

4 răspunsuri:
| AnneSteffy a răspuns:

Nu poti lucra nicaieri legal daca nu ai minim 16 ani... eu zic sa te bucuri de vara si de vacanta, ai timp toata viata sa muncesti. happy

| mi25 a răspuns:

Daca nu ai cel putin 15 ani nu poti presta nici o munca pentru a obtine venituri.

| AleXandrUavfc a răspuns:

Daca vrei sa muncesti ca sa cumperi haine/ mofturi scumpe, iti recomand sa te mai bucuri de copilarie, traiesti cei mai frumosi ani happy o sa vina toate, cu timpul.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, de abia de la 16 ani poți lucra. Ești prea tânăr momentan.