| Suntogresala a întrebat:

Salut TPU, sunt clasa a 10-a si as vrea sa ma transfer la liceul militar,intrebarea mea ar fi daca as putea sa ma transfer si plus ce trebuie sa fac pentru transfer,adica ce teste dau,ce nota imi trebuie sa intru si plus ce sfaturi imi dati,sunt profil de Mecatronica pe liceu, e greu la mate-info?

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Stai cuminte, traieste copilaria, ajungi spalat pe creier citeste pe Youtube la liceele militare tot ce comenteaza cei care au fost, cei care au renuntat, si cei care au plecat din sistem laughing)

| Suntogresala explică (pentru Liviu):

Eh asta e visul meu frate, lasa copilaria, nu-mi trebuie, eu imi vreau visul indeplinit

| Liviu a răspuns (pentru Suntogresala):

Du-te intr-o tabara de genu, militarie vezi daca e ce vrei, apoi face acest pas! Capu sus

| Suntogresala explică (pentru Liviu):

Acum chiar ai venit cu-n sfat bun, multumesc

| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile s-au incheiat de saptamana trecuta, iar liceul militar are anumite reguli foarte stricte, unde trebuie sa sustii probe sportive, analize medicale samd, cu mult inainte sa susti examenele de diferenta.
Te duci personal la liceul militar si te interesezi, cine stie, poate vei putea sa te transferi la anul.

| Suntogresala explică (pentru Violleta2022):

Dar daca as termina anul acesta clasa a 10-a si sa ma duc in clasa a 11-a s-ar putea face transferul? Si m-as duce pana acolo dar e foarte foarte departe de mine doar pentru un raspuns si posibil negativ...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Suntogresala):

In cazul asta suna-i si afla de la ei in ce conditii poti face transferul, cand si ce anume trebuie sa pregatesti.

| Suntogresala explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, multumesc

| Cipi1212 a răspuns:

De ce îți trebuie liceu militar?

| Suntogresala explică (pentru Cipi1212):

Ca sa ma aflu-n treaba...

| Whitte a răspuns:

Nu cred ca te poti transfera la liceul militar. Acolo intri cu admitere in primul an. E cu regim special.

| Suntogresala explică (pentru Whitte):

Oh,deci nu as mai putea sa ma transfer? Ca mna la liceu am terminat cu 9.70 ca nota, eu zic ca e okay dar daca nu se mai poate...