| danut2323231231 a întrebat:

Salut TPU. Sunt clasa a 11 a si nu stiu la ce facultate sa dau. Sunt la filologie dar a 9 a si a 10 a le-am facut la stiintele naturii. Din multele mele variante mereu ma opresc la facultatea de constructii ca imi place sa ma gandesc si sa creez structuri. Dar eu la mate nu eram bun mai deloc, mereu ma situam cu mediile in jur de 6-7 si la liceu multe note luate pe necinstite, aceasta facultate cred ca ar fi imposibila pentru mine, din ce am mai vazut pe net pareri. M-as descurca? Nu prea cred, cu mediile mele din trecut, as dori o parere de la voi. Multumesc!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vreau sa-ti dau un sfat pentru ca tot esti la filologie: "Sunt la filologie, dar a 9 a si a 10 a le-am facut la stiintele naturii", "m-as" nu "m as". Nu-s mari greselile, dar pentru un filolog...
Acum, daca-ti doresti constructii, eu am invatat matematica de real singur. Pe vremea mea era o rusine sa primesti meditatii. Eu am fost la uman (asa se numea atunci) si a trebuit sa invat matematici de real pentru examen la armata. Bine! Nu m-a ajutat cu nimic matematica invatata deorece in armata nu ai nevoie de matematici superioare, dar asta e!

| Frank51 a răspuns:

Așa am zis și eu, că e imposibil să rezist la inginerie cu media 6.6 la bac, și am terminat facultatea cu 9.4

Așa am zis și eu că este imposibil să intru cu media 9.03 la master pe info(unde anii trecuți primele 8 medii au fost de 10), am intrat al 19lea la buget.

Cel mai greu este să intri... Că după aia îți trebuie doar minim de efort.

| PussyCrusader a răspuns:

Și eu tot la filologie am fost, dar nu m-a oprit sa merg la o facultate in care matematica era o materie definitorie, daca te duci la cursuri și seminarii și chiar ești atent și acasă faci un minim sa te pregătești nu este imposibil, până la urmă vorba românilor, "A reușit prostul ăla și nu pot eu", baftă la anul la bacalaureathappy