| laurentiu345345234 a întrebat:

sunt clasa a 7-a si m-am gandit sa ma fac politist pe ce mati sfatui sa merg luand in vedere faptul ca nu am facut engleza, romana si imi place foarte mult matematica istoria franceza cel mai bun raspuns funda

10 răspunsuri:
| AerDeMunte a răspuns:

Sallut! Prietene, si eu vreau sa ma fac politista dar daca nu ai cunostinta despre engleza nu stiu ce sa zic am auzit ca engleza e la baza ca sa devii politist. dar iti zic ca oricum si franceza daca o stii e perfect asa ca intra la un liceu, la un pofil la care e baza franceza. Asta iti zic eu din punctul meu de vedere. Bafta si succes sa ajungi acolo unde iti doresti!

Răspuns utilizator avertizat
| AerDeMunte a răspuns (pentru laurentiu345345234):

Inaltimea am auzit ca trebuie, iar daca nu ai cunostinete nu prea ai sanse la facultate sa intri. Stiu ca trebuie obligatoriu sa stii minim o limba staina restul nu stiu inca...

Răspuns utilizator avertizat
| AerDeMunte a răspuns (pentru laurentiu345345234):

II ok, ce varsat ai? si inca un lucru trebuie sa ai rezistenta la alergat trebuie alergat 800 m parca in 3 minute 30

Răspuns utilizator avertizat
| AerDeMunte a răspuns (pentru laurentiu345345234):

Aha multi inainte! si bafta

| Adina822 a răspuns:

Parerea mea este ca daca nu te pricepi la romana sa nu alegi filologie, chiar daca iti place istoria si franceza. Acum alegerea pe care trebuie sa o faci este intre biologie-chimie si matematica-informatica, excluzand stiintele sociale pentru ca reprezinta un profil slab. Nu ai mentionat nimic de biologie sau chimie, dar avand in vedere ca iti place matematica si ca de la profilul matematica-informatica poti alege orice facultate mai departe, daca crezi ca te vei descurca si cu informatica iti recomand acest profil. Te-as mai sfatui sa incerci sa inveti engleza. Este foarte importanta.

Răspuns utilizator avertizat