| Teddy99Deaa a întrebat:

Sunt clasa a 8-a și sunt foarte nehotărâtă. În principiu, vreau să dau la Tonitza. Fac desene reușite. Doar că mi-e frică. Mă gândesc.ce pot să fac după? Vreau să devin regizor, și m-ar ajuta un liceu de arte, iar la specializare aș putea da la scenografie. Știu că este foarte greu, că ai nevoie de muuuult noroc și în România cam este imposibil să devii regizor (dar este ceea ce vreau să fac). Mi-e frică..cum sunt elevii de acolo, profesorii, și mai ales, bacul. Ajutați-mă cu un sfat. Am tot căutat despre tonitza, dar încă sunt în ceață. Vă rog happy

1 răspuns:
| mircea22b a răspuns:

Daca iti place mergi acolo. Normal ca un regizor din Romania nu se compara cu unul de la Hollywood(despre bani vorbesc da), dar traind intr-un mediu mai artistic o sa te dezvolti mai bine, si chiar nu cred ca o sa mori de foame.