| Alexandra952 a întrebat:

Salut TPUhappy sunt elevă în clasa a 10-a, la profil mate-info, însă problema mea e că nu am luat încă o decizie cu privire la cariera mea. Având în vedere faptul că sunt la acest profil de așteptat ar fi sa urmez o carieră in IT, însă sinceră sa fiu nu mă văd făcând asta. Tot ce știu e ca mi-ar plăcea să lucrez cu copii, așa că m-am gândit la meseria de neuropsihiatru, sau psiholog, pentru că am observat că lumea are încredere să mi se destăinuie destul de repede. M-ați putea ajuta cu niște sfaturi cu privire la o meserie pe care să o urmez? Şi vă rog să îmi spuneți și ce facultăți ar fi necesare pentru asta.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu te putem ajuta, nu are cum un strain de pe net sa iti zica ce meserie sa iti alegi tu

| DumnezeuTatal a răspuns:

Videochat.

| vampyremisa a răspuns:

Sunt o groaza de posibilitati. Poti lucra ca educatoare, profesoara sau psiholog, desi psihologii nu sunt chiar cei mai cautati. Pentru a deveni psiholog tb sa faci psihologia. Apoi, pentru a fi psihiatru, medicina, si apoi specialiarea pe psihiatrie.