| ilikebread a întrebat:

Salut TPU. Sunt foarte confuz ce sa fac mai departe in viata, sunt in clasa a XI-a si nu stiu ce cariera vreau sa urmez in viata si ma simt de parca nu am destul timp de acum pana la finalul calsei a XII-a sa invat pentru admitere, parintii imi spun ca daca merg pe ideea sa ma fac artist o sa mor de foame. ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci ce îți place... Că dacă faci ce îți zic alții tot muritor de foame devii

| adryang78 a răspuns:

"Singura modalitate de a trece prin viață fără să muncești e să faci ce-ți place".
Analizează-te un pic. Ce pasiuni ai? Care dintre ele poate deveni o carieră? Fie ca angajat, fie ca administrator la propria firmă, unde te vezi peste 5-10 ani? În ce domeniu ți-ar plăcea să lucrezi, s-o faci cu plăcere, nu de nevoie?
Când îți vei răspunde la întrebările astea, vei ști și ce direcție să iei. happy
Succes!

| Hyunjinsboxers a răspuns:

Faci un simți, dar și cu cap, sa ai posibilitatea sa faci un anumit lucru sau să ți-o faci. Multi nici la 25 de ani nu au o cariera fixă.