| Lawerence a întrebat:

Salut TPU!
Sunt în căutarea unui job back office și apelez la voi pentru ajutor in găsirea job ului ideal. Sau cel puțin idei unde aș putea găsi un asemenea job.

Problema e că experiență am doar în nișa de grafică. Mai exact graphic designer. In schimb, mă interesează orice tine de operare PC. Introducere date, responsabil rețele de socializare și multe altele.

Aveți cumva recomandări? Știti pe cineva care are nevoie de un asemenea angajat?

Vă mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca esti graphic designer si vrei sa te duci pe o zona unde se cistiga mai slab si mai ales nu implica nici o urma de creativitate in 99% din timp, ceva e in neregula aici. Nevoie de angajati e, sunt si firme care ti-ar face training de la zero, daaaar... gindeste-te bine la ce zic mai sus. Daca as fi pe zona de grafica la modul mai serios, as avea atitea optiuni misto de a imi monetiza munca, incit nu as avea nici macar timp sa ma gindesc la aiureli de genul introducere date. Sincer, fara nici o urma de mistocareala.

| IceRope a răspuns:

Nu pot să te recomand cuiva, fiindcă habar nu am cine ești și cum ești. Nu cred că ar risca cineva pentru un necunoscut.
Există site-uri dedicate, poți să cauți acolo jobul care crezi că ți se potrivește. Dar, faza este că și potențialul angajator să creadă că ți se potrivește. Succes.