| Rooobi a întrebat:

sunt in clasa a 10a pe profilul Stiinte Sociale si chiar imi place mult profilul. Ce facultatii as putea urma si ce joburi as putea avea dupa?

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Si eu sunt la stiinte sociale. Poti urma dreptul pe ce treapta vrei tu{ avocat notar, judecator.Nu prea poti urma facultati care tin de matematica si informatica. Poti sa merci la medicina daca inveti biologie si chimie in paraler cu orele de curs.Sunt multe optiuni de joburi dar in general cele cu deschidere la publicul larg.

3 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Pau eu iti spun unde sa mergi daca vrei sa iti gasesti de lucru, nu doar sa o faci din pasiune si sa ramai cu diploma. Incearca la stiinte economice pe marketing sau management sau ceva tehnic daca nu mori de foame. Nu urma sociologia, mori de foame, lucrezi in call center, nervi, crize. nu urma asa ceva. Si e total gresita abrodarea ca daca ai stiinte sociale nu poti urma ceva tehnic, matematica se invata. de ex. poti urma oriunde ingineria. Ingineria se bazeaza in proportie de 50 % pe cultura adica pe stiinte sociale si restul de 50 % este matematica, informatica, design si altele.

| Infect a răspuns:

Cel mai bun e PR. Public Relation. rrelati cu clientii.
n schimb, tot ce nu tine de matematica biologie

| ClaudiaIoana a răspuns:

Salut, te poti face avocat, psiholog etc.