| Sandu_Bianca_1999 a întrebat:

sunt in clasa a VII-a si deja ma gândesc la viitor dar inca nu m-am decis ce vreau sa fac. Dar am unele calitati:
-sunt creativa;
-inteligenta;
-imi place sa repar dar si sa stric;
si imi place sa si sa incerc lucruri noi!
Deci va intreb: CE AS PUTEA SA MA FAC SI UNDE AS PUTEA SA STUDIEZ?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti tocmai buna sa devii jandarm. Pentru aceasta trebuie sa faci un liceu oarecare, pe care trebuie sa-l termini, trecand si peste bac. Apoi poti merge la cursurile pentru jandarmi.

| Dintrebare a răspuns:

La liceu eu zic sa mergi la profilul mate info, eventual si bilingv engleza. Iar cu facultatea mai ai o gramada de timp de gandire. Poti sa faci ceva legat de economie sau IT. Dar pana cand vei da la facultate te vei gandi si razgandi de 1000 de ori