| iulyr a întrebat:

Sunt in clasa a12-a,ma bate gandul sa dau la medicina,dar este o problema la liceu am avut alimentatie publica,am facut o greseala pe care o regret acum. Care sunt sansele mele?, tinand cont ca in a11-a si a12-a nu am facut chimie si biologie

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai mici, dar nu nule. Burta pe carte!

| mixxjim a răspuns:

Vrei sa dai acum la medicina, fara sa fi facut deloc chimie? se da anatomie si chimie din 3 ani de liceu. anatomie mai stii? nu prea cred sa ai sanse multe, din pacate. eventual poate te inscrii la o postliceala sanitara si dai la anul la facultate - nu pierzi un an degeaba, vezi care este atmosfera in domeniu si te si ajuta cu anatomia si poate chiar si cu chimia.

| Dianaㄨ a răspuns:

Extrem de mici. Ti-ar trebui sa recuperezi foarte foarte mult cu pregatiri. Nu cred ca mai ai cand si cum.