| Vectra1 a întrebat:

Sunt in primul an de facultate la automaticaI(am dat la automatica pentru ca m-am bazat pe faptul ca am terminat mate-info la liceu). Acum regret ca am dat aici(unele materii ma depasesc) si ma gandesc sa ma retrag, dar nu stiu unde sa dau pentru ca am impresia ca la nimic nu ma pricep.Ma gandeam oarecum la o scoala de subofiteri ( politie, pompieri, jandarmi) Ce sfaturi imi dati?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mai bine un inginer decat un amarat de Pristanda.

| Frank51 a răspuns:

Ai doar impresia ca te depasesc. Asa am zis si eu la inceput si acum e un fleac. Gandeste-te bine ce vrei sa faci in viitor si schimba de pe acum cand poti. Ingineria este frumoasa si foarte respectata, orice domeniu.