Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Sunt intr-o situatie critica si am nevoie de un sfat...
Am 17 si locuiesc intr-un sat uitat de timp si lume.
Desi nu am fost un elev stralucit mi-a placut scoala si am vrut sa invat... mult! Am urmat liceul din oras dar
dupa moartea tatalui meu a trebuit sa imi intrerup studiile inainte sa termin clasa a 10-a ca sa am grija de familie.
In curand se aproprie varsta majoratului - trebuie sa imi vad de viata mea si sa imi sustin fratii - sunt in impas.Nu pot sa raman in acest sat unde nu am viitor dar nu am unde merge si nu imi pot abandona familia. Nu sunt un om "casnic" - imi este greu si sa am grija de cele cateva animale iar la muncile campului sunt inutil... intotdeauna am fost genul care a stat cu nasul in carti si in pc. Acum ca se aproprie varsta sa plec nu stiu ce o sa fac; nu am nici-o calificare, nici-o meserie, nici-un talent... o.O
Nu am rude si mult prea putini prieteni ( daca ii pot numii asa ). Sunt dispus sa muncesc si sa invat.
Este una din putinele dati in care am nevoie de parerea cuiva in legatura viata mea... Nu stiu unde o sa fiu maine sau in ce "gropi" o sa mai calc de acum inainte dar stiu sigur ca pot mai mult.
Exista oare vreo cale sa prin care sa continui jocul asta absurd numit "viata"?

PS: Nu o sa imi vand organele LOL

1 răspuns:
| Otto2014 a răspuns:

Cum se numeste satucul tau? Hai in satul meu, are 5000 de locuitori.