| Tian44 a întrebat:

Sunt la liceu cu profil economic, as vrea sa stiu daca pot da probele pentru. pompieri, politie la sfarsit de cls 12.Sau macar conteaza de profil?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu conteaza profilul liceului, pentru politie este important sa ai diploma de bacalaureat, sa indeplinesti conditiile cerute si sa reusesti la admitere.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti ( sau la Şcolile Postliceale )!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Profilul nu conteaza si poti da probele atunci cand sunt programate de institutia care organizeaza selectarea.