| gasco1180 a întrebat:

Sunt la liceu trec clasa a-11a si o sa trebuiasca mai devreme sau mai tarziu sa-mi aleg unde dau mai departe, sunt la profil uman, spuneti-mi va rog unde ar fi ceva de viitor, eu ma gandeam la SRI dar mai toata lumea mi-a zis ca se intra pe pile, ASE, Dreptul si dupa la INM sau Stiinte Politice. Vreau niste sfaturi va rog cat mai multe.

3 răspunsuri:
| bya2010 a răspuns:

Eu zis la Stiinte Politice pentru ca nu este o facultate foarte grea asa cum este ASE.Si acolo daca ajungi ceva castigi foarte bine. Buna alegere!
Funda?:*

| yhsay a răspuns:

E plina tara de dreptisti si aseisti (si majoritatea-s copii de bani gata).
La SRI nu e neaparat vorba de pile cat faptul ca te limiteaza din anumite puncte de vedere.

Cred ca mai bine te-ai duce INM sau Stiinte Politice din lista ta.

Eu ti-ar recomanda mai bine Psihologie sau Limbi straine (si nu te duci pe romana-engleza ci pe o limba nordica sau ceva mai greu si rar).

| madutza2468 a răspuns:

Pai.te poti gandi la drept,jurnalism, limbi straine, contabilitate