| sorin2407 a întrebat:

Sunt la un profil real si nu stiu cde fel de facultate sa urmez pentru a imi lua un job ca reparator pentru pc sau ceva de genul.

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Pentru un viitor ina cest domeniu ai nevoie de Facultatea Politehnica (exista multe sectii, precum calculatoare, it, etc, poti sa alegi in functie de ce stapanesti tu cel mai bine)

| kurinkita a răspuns:

Orice facultate de electronica, automatizari sau calculatoare si tehnologia informatiei.

| MrAnderson a răspuns:

laughing
Salut

Pai daca zici ca vrei sa faci o facultate, poti fi mult mai mult decat un "reparator de calculatoare". Pentru asa ceva ti-e de ajuns si liceul.
Dar iti recomand Informatica, sau Automatica si Calculatoare, daca zici ca vrei ceva bazat pe IT.

| Sirzechs a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la politehnica sau daca iti place viata extrema Academia militara.