| DeikrAndrei a întrebat:

Sunt mate info si vreau sa ma mut la stiinte sociale. O sa dau test la latina. Dintre cei care ati mai dat asa ceva, cum e testul? E greu? Usor? Poti intreba profesorul inainte ce sa inveti ca sa stii ce iti da? In ce peridoada a verii se da testul? Cate ore tine? Imi trebuie multe pregatiri ( din clasa a 8 a nu prea mai stiu nimic la latina )? Spuneti-mi tot despre aceasta " diferenta ". Sunt in clasa a 9 a acum si vreau sa ma mut la anu, adica in clasa a 10 a.

Răspuns Câştigător
| Kitty a răspuns:

La mine in liceu elevii luau intotdeauna diferentele aceasta. E mai mult o formalitate, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa-ti dai silinta. Sigur ca profesorul trebuie sa te indrume, eventual sa-ti dea niste materiale, manualul, etc., pentru ca n-ai de unde sa stii daca n-ai facut.