| DanielMoldoveanu2k18 a întrebat:

termin liceul si nu am idee ce sa fac cu viata mea. sunt pe stiinte sociale. si efectiv nu stiu la ce facultate sa ma duc. nu stiu la ce sunt bun. nu stiu nimic si nu stiu ce naiba ar trebui sa fac. timpul se scurge bacul vine dar problema e ce fac dupa bac. in ce directie ma duc? ajutorrrrrr

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti interesat sa mai inveti niste ani la facultate, care sigur nu vin cu post asigurat, te poti inscrie la o postliceala, unde inveti o meserie si ai sanse mari sa-ti gasesti dupa aceea ceva, pentru ca faci si practica in perioada cursului.

| minrest a răspuns:

Orice facultate din cadrul Universitatii sau al Universitatii Politehnice este foarte buna. Toti colegii mei de an de la Istorie, precum si de la Limbi Straine au slujbe bune. In schimb, facultatile particulare, adevarate fabrici de diplome, sunt aproape inutile. Daca ai face o scoala postliceala sau te-ai angaja, ai avea o meserie slab calificata, ai castiga putin si nu ai mai avea timp si energie sa inveti in continuare.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Te-as sfatui sa mergi la facultate. E mai sigur pentru viitor.

Un consilier vocational ar fi numai bun acum pentru tine.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Cei din anturajul tau apropiat, care te cunosc mai bine ar putea sa-ti dea sfaturi in aceasta privinta.Aici intra mai multi oameni(parinti, profesori, prieteni).Eu as culege informatii de la toti si le-as pune cap la cap, nu strica si un ajutor de specialitate, cum zicea DavidIonut.

| AwGenetix a răspuns:

Nu exista ca nu esti bun la nimic. cu siguranta esti bun la ceva. doar ca nu ai gasit tu acel lucru. mai cauta, de data asta cu siguranta ca trebuie sa gasesti acel lucru. el exista.

| Badboi a răspuns:

Salut, ar trebui sa te duci la un consilier de vocație sau meserie, am uitat cum se numește, el te poate lumina

| Hoka_Tibi_1995 a răspuns:

Frate..nu te duce la facultate ca facultatea te omoara..baga-ti pla in ea de facultate. Du-te mai bine si cauta-ti de munca sa-ti castigi tu traiul sau traieste-ti viata, sa n-ajungi ca mine... O viata ai, traieste-o!