| anonim_4396 a întrebat:

treaba sta asa deci vreau sa plec din clasa a 9a adica ca sunt sigur ca nu o sa sustin bacu la matematica si vreau sa plec din a 9a intrebare e cu ce este diferit daca raman pin in a 12a eu vreau sa devin programist si vreau sfaturi unde va fi mai bine adica pin in a 12 la mine matematica este vai de capul ei sunt in a 8a si vreau sa ma gandesc de pe acum vreau raspuns de la cineva cu experienta nu de la copii de 11-15 ani Funda.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum rescrie intrebarea in limba romana sa intelegem si noi ce vrei sa intrebi, ca ai scris infect

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu esti in clasa a9a si folosesti apelative de genul "copii"? Ai cea mai vaga idee cati ani am eu de mi te adresezi asa?

Repet renunta la scrisul ala infect si pe urma discutam si problema ta, dar initial vreau sa inteleg ce ai scris acolo

| AnoNim12226565 a răspuns (pentru suntserios):

TPU e un site de intrebari nu de gramatica domnule

| suntserios a răspuns (pentru AnoNim12226565):

Lasa gramatica, aia e cea mai mica problema a ta. Tu pricepi ca nu se intelge nici macar ce vrei sa exprimi? Degeaba e asta site de intrebari cand nu intelegi intrebarile care se pun.

fa bine si mai citeste si tu odata ce ai scris, o sa iti pui mainile in cap.

"si vreau sa plec din a 9a intrebare e cu ce este diferit daca raman pin in a 12a eu "

unde vrei sa pleci? de unde vrei sa pleci?
e diferit intre ce si ce?

Nu stii cand se termina fraza, nu scrii cuvintele complete, scrii niste cuvinte care nu exista ("programist" numai tu stii ce e aia) si per ansamblu nu descrii nicio idee. Eu m am chinuit si ti am citit intrebarea de 4-5 ori. Nu am inteles nimic. Dar nimic.

"reau sa plec din clasa a 9a adica ca sunt sigur ca nu o sa sustin bacu la matematica" explica ce ai vrut sa zici aici.