| alexssh07 a întrebat:

Urmeaza sa intru la o facultate di cluj (utc) si vreau sa aleg intre Inginerie auto si Mecatronic. As vrea sa stiu ce fel de ore se fac pe parcursul celor 4 ani in cadrul ambelor obtiuni si ce se cam face in general. Cat este de greu? Vreau sa stiu daca fac mate, fizica, chimie pe parcursul celor 4 ani. Nu ma inteleg prea bine cu chimia si fizica si asta ma cam sperie. Deci, ce fac acolo, de la care ies mai castigat si cat de greu o sa fie? Imi plac mult masinile si tot ce tine de ele. Astept raspunsuri. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vei avea examene din toate cele trei enumerate ---vezi planul de invatamant pentru toate specializarile facultatii de mecanica :http://mecanica.utcluj.ro/planuri-de-invatamant.html
Specializari:
Autovehicule Rutiere(AR)
Ingineria Transporturilor şi Trafic(iTT) Maşini şi Instalaţii pentru Agricultură Industria Alimentară (MIAIA)
Sisteme si Echipamente Termice(SET)
Mecanică Fină şi Nanotehnologii şi Mecatronică(MF)

p.s.Compara cu Ingineria constructiilor de masini din cadrul Facultatii de constructii de masini :http://cm.utcluj.ro/oferta-educationala.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu intri tu frumos pe site ul facultatii si analizezi planul de invatamant?