| AqCoX a întrebat:

Viitoarea mea cariera aș vrea să fie una militară, din păcate nu cunosc prea multe informații despre recrutări. Din câte știu înainte te puteai înrola ca simplu soldat neavând posibilitatea de avansare mai mare de caporal ( dacă greșesc va rog sa ma conectați). În ziua de azi, în ce constă recrutarea, probe fizice și scrise. Mă interesează în principal la forțele terestre și anume partea de infanterie. Orice link, răspuns simplu cred eu că mă poate ajuta. Vă mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un Centru Militar Judetean din judetul de care apartii. http://bit.ly/2CeUMMy
Asta acum. Martie cred ca-i ultima luna din anul asta cand se poate merge pentru scoli militare si academie! Pentru SGP (Soldati-gradati profesionisti) s-or mai face si in alte zile. Vor sa deblocheze 6700 posturi in armata.
Probele fizice: http://bit.ly/2I3NiM7
Apoi teste psihologice. Alea nu le gasesti pe net dar poti sa-ti faci un test (contra cost) la orice policlinica de medicina muncii ca sa vezi cum este. Daca esti atent nu este greu.
Apoi vizita medicala o data la tine in judet si apoi in centrele de recrutare.
Te mai poti documenta si aici: http://bit.ly/2oQVtCj
sau aici: http://bit.ly/2GCuuTc

| AqCoX explică (pentru Salontanul):

Iti multumesc mult, mult, mult de tot. Nu ma asteptam la un raspuns atat de bun. Iti raman "dator", ca sa zic asa!

| Salontanul a răspuns (pentru AqCoX):

Multumesc si eu! Am fost militar si imi place sa ajut orice tanar care vrea sa mearga in armata. Vezi ca raspunsul doi era pentru un nesimtit caruia i s-a sters spamul.

| AqCoX explică (pentru Salontanul):

Știu. I-am dat report! Oricum, cu atât mai mult, aveți respectul meu și cu siguranță al multor altor persoane.

| Salontanul a răspuns (pentru AqCoX):

Multumesc!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stii ca pentru asemenea raspuns se poate bloca sau sterge contul? Ce lipsa de educatie te poate face sa jignesti un om din senin? Sau mergi si-ti ia medicamentele daca nu ti le-ai luat!