| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ati alege dintre un liceu prost in care am prieteni si unu foarte bun in care nu cunosc pe nimeni? In liceul ala prost nu au promovat la bac vreo 10 copii, iar in cel bun au promovat toti cu exceptia a 2 elevi.

10 răspunsuri:
| bodysun a răspuns:

Alege liceul cel bun! Cu prietenii oricum o sa stai dupa ore nu in timpul lor! Mai bine faci ceva cu viata ta, prietenii te pot lasa oricand balta...

| gelu1970 a răspuns:

Tu privesti doar la un metru?
liceul dureaza 4 ani.
daca te gandesti sa faci ceva in viata, altceva decat sa te angajezi ca si muncitor calificat, alege liceul "bun".
in cazul in care nu ai privirea mai incolo de acel metru, stai cu cei cunoscuti, poate cu cativa din ei o sa imparti vreo masa la o terasa din oras, in viitor. spun poate deoarece viata e o necunoscuta, deci nu stii la ce sa te astepti.
pe timpul cand eram eu in liceu se spunea "cum iti asterni asa dormi".
bafta.

| Hhwswas a răspuns (pentru gelu1970):

Ambele licee sunt bune, bacul tot o sa-l iau si tot o sa ma duc la Universitate in Bucuresti cu sau fara meditatii. Dar e mai bine sa ma duc in liceul in care cunosc pe cineva.

| OfataOricare a răspuns:

Problema asta o am si eu. Dar cred ca, trebui sa te gandesti ca, " Ce o sa faci dupa liceu ". Stai cu prieteni? sau preferi sa inveti bine si sa-ti faci prieteni noi. Si conteaza profilul la care doresti sa dai si ce vrei sa faci m-ai departe.

| Hhwswas a răspuns (pentru OfataOricare):

Bacul o sa-l iau cu o nota peste 8.50 pentru ca e usor. oricum nu asta e o problema, dar daca sunt cu prietenii ma simt putin mai bine.

| Neagug27 a răspuns:

E relativa treaba... daca tu esti elev bun poti face fata in orice conditii... si prietenia e importanta si o buna pregatire pentru bac. Cauta o cale de mijloc. Sa mergi si tu si cu cativa prieteni la liceul bun
O seara frumoasa,
Neagug

| Hhwswas a răspuns (pentru Neagug27):

Ambele licee sunt colegii destul de bune. E diferenta de cam 8 elevi care au picat bacul. Poate ca nu m-am exprimat foarte bine atunci cand am zis "un liceu prost" dar e mai slab decat in cel care sunt acum. Eu sunt in cel bun dar vreau sa ma transfer acolo pentru ca va fi putin mai comod pentru mine.

| harim112 a răspuns:

Mergi la liceul mai prost cum am facut eu ca acolo imi sunt prieteni si o sa veizi daca ai cap o sa te trezesti premiant si cu bacu luat happy

| Andreea_Andreea_2000_YcxA a răspuns:

As spune sa mergi in cel in care nu cunosti pe nimeni. Deoarece asa ai sansa sa iti faci prieteni noi, si mai important, pe promul

| Tacu_Taku_1995 a răspuns:

Salut! Important e ceea ce iti ofera liceul respectiv, si ce profil ai ales tu sa studiezi. Prieteni se fac, o sa legi prietenii mai frumoase decat cele vechi garantat!