| CMGeorge98 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa dau la facultatea de Inginerie Aerospatiala. Puteti sa-mi dati cateva sfaturi ajutatoare va rog?(merita, e de viitor, este scumpa, conteaza ce varsta ai etc)

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E de viitor.

| Frank51 a răspuns:

Un fost coleg de liceu a terminat asta, și din câte am înțeles a fost ok.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, este de viitor. Orice tip de inginerie în general, merita. Dar vezi ca e serioasă treaba. Adică trebuie sa prinzi repede noțiuni de matematica și fizica, altfel iti va fi greu sa ții pasul cu volumul de acolo.
Scumpa nu e dacă iei nota bunicică la admiterea celor de la Poli. Și salariul o sa fie decent. Nu contează varsta, de ce ar conta oare?

| Iote a răspuns:

Este de viitor. Deci, merita. Conteaza sa ai absolvit liceul CU diploma de bacalaureat. Desigur, note mari dar mai ales sa stapanesti materiile care se fac in inginerie aerospatiala.

| dinaprilie a răspuns:

Pare si cred ca este ceva complicat. Probabil fizica, mecanica chestii din astea.

| TheStrategist a răspuns:

E de viitor, deci merită dacă îți place.