| mihaibute a întrebat:

Vreau sa dau la profilul matematica-informatica intensiv germana.Eu nu am facut germana la scoala.Trebuie sa dau vreun test ca sa fiu admis in clasa de intensiv germana?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca ai face pregatire la germana toata vara cum fac eu la franceza big grin ( eu dau la franceza )

| vlady434 a răspuns:

Mda se da testare, nu stiu daca si oral, dar scris stiu sigur ca se da.Pai stai putin, testarile s-au dat pe 30 si 31 Mai. Daca vrei sa mai dai testari, banuiesc ca o sa pui profilul respectiv cu germana si apoi o sa-ti dea un examen, dupa cele de la romana si matematica. Sper ca te-am ajutat.
P.S.:Ai grija, daca dai la intensiv germana, s-ar putea sa ai materia de Lb.Germana,si sa dai si teza.Mai bine te mai gandesti.

| DoctorLove a răspuns:

Asta intrebi la secretariatul acelui liceu, eventual dai un telefon.

| beautifulpeople a răspuns:

Da,va trebui sa dai testare ca sa recuperezi ( nu stiu cum vine asta).Am o colega care s-a transferat si pentru ca nu a facut franceza a dat un test.

| Agentuu a răspuns:

Da, se va da o testare, testul se da inainte de E.N. si tu ar cam trebui sa stii germana destul de bine pentru ca sa poti intra.