| AndreiMario81 a întrebat:

vreau sa la luati in serios.
Am 15 ani si vreau sa ma apuc de tenis, am jucat doar de 2 ori însă am o condiție fizică de invidiat, cum sa incep? Stiu ca tebisul se începe pe la 6-7 ani dar cum am zis, am o condiție fizică de invidiat si cred ca imi pot arata valoarea.Ce sa fac? Am inteles ca am nevoie de mii de euro pe care deocamdată nu ii am la dispoziție.

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Conditia fizica nu te ajuta, cand vine vorba de tehnica. Si tenisul cere multa tehnica. La 15 ani este foarte tarziu sa incepi, mai ales daca vrei performanta. Ai in vedere ca la 16 ani, Monica Seles castiga la Roland Garros, sau la 17 ani, Boris Becker castiga la Wimbledon.

| AndreiMario81 explică (pentru JackR):

Stiu totul dar te mai întreb ceva.
Ti se pare ca mai am macar o sansa sa ajung la tenis de performanță într-un an maxim 2?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiMario81):

Nu ai sanse sa ajungi la performanta inalta la varsta asta. Gandeste-te ca vei avea meciuri, exact cum ai precizat si tu, cu tipi care se antreneaza de la 6 ani, adica persoane care la varsta ta au 9 ani de experienta.