| AAA4x17 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu cateva sfaturi, mai exact sunt clasa a 8 a si am terminat acum perioada examenelor si am intrat in perioada de repartizare in liceu si vreau sa stiu mai multe informatii despre profilul stiinte sociale ( de exemplu dai bacul la mate?; ce poti iesi din acest profil; cam ce ore se fac pe saptamana etc ). Orice parere este bine primita!

Răspuns Câştigător
| Cocooos a răspuns:

Nu dai bac la matehappy Poti deveni profesor, jurnalist, avocat, procuror, judecator, poti urma facultati ca Studii europene, studii politice, jurnalistica, stiintele comunicarii(si eu termin clasa a 8 a si chiar m am gandit si mi ar place Stiintele Comunicarii) relatii internationale, administratie publica, istoria si teoria artei. Materii mai noi ar fi logica( clasa a 9 a) psihologie si educatie antreprenoriala (clasa a 10 a) economie a 11 a...mi se pare f bun profilul!big grin