anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa mă înscriu la facultate, dar nu am idee la ce facultate, și am nevoie de niste sfaturi de la cineva care știe ce vorbește, sau este student acolo, pentru că o facultate este foarte importantă, și deja am renunțat la una pentru că am mers doar așa, că am auzit că îi fain, nu mai vreau chestia asta. Așa un pic despre intereselor mele ar fi că de mic mi-a plăcut domeniul IT, și aici mă refer să îmi fac diferite proiecte in programe, aplicații, nu doar sa mă joc, la un moment dat m-am apucat chiar să programeze un joc, in fine, îmi place domeniul asta, dar ma mai atrag tare și mașinile, și aici nu mă refer la Dacia ii un și BMW ii cel mai tare, îmi place mult sa conduc (lucrez la o firma de distribuție, pe dubă, da îmi mai stăpânesc "boala" de a conduce), dat mă pasionează și cum funcționează, cum sunt făcute, înțelegeți voi, mecanica. De-aia am nevoie de voi, am 2 interese care nu prea de bat la un punct comun, și am nevoie de sfaturile voastre, pentru a alege o facultate undeva in domeniile astea, sau nu neapărat, mai ales că un defect foarte mare de al meu ar fi că nu pot, pur și simplu să excelez la materiile care presupun folosirea de formule, chestii de-astea, cum ar fi Matematica, Chimia, Fizica... Va rog daca mă puteți ajuta cu ceva sfaturi, v-as fi foarte recunoscător!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Arhitectura?